Vymáhání zálohy od řemeslníka za neodvedené dílo

1 odpověď

V dubnu 2017 jsem řemeslníkovi vyplatila zálohu 17.000 Kč na nové vyvložkování komínu. Práce byla dohodnuta na měsíc duben 2018.
Došlo z jeho strany k prodlení a poté úrazu, pro který nemohl práci dokončit.
Po dalších průtazích jsem 06/2017 odstoupila od smlouvy doporučeným dopisem a v navrženém termínu 30 dní peníze řemeslník nevrátil.
V srpnu 2018 jsem mu ještě jednou prodloužila termín k splacení částky. Pak jsem podala trestní oznámení, ale v prosinci 2017 mi okresní státní zastupitelstvo OSZ napsalo, že věc nespadá do trestního práva.
Měla bych před podáním žaloby poslat ještě jednou návrh na mimosoudní vyrovnání? Telefon řemeslníka je nyní mimo provoz, do podání trestního oznámení se občas vymlouval SMSkou, proč nemůže peníze zaslat.
Mám obavy, aby prosouzená částka nebyla vyšší než zmíněná záloha.
Děkuji za odpověď.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.