Exekuce na vyplacení vypořádání SJM a možnost odkoupení domu v exekuci věřitelkou

1 odpověď

Po rozvodu mi bývalý manžel měl vyplatit 500.000 Kč - v roce 1994. Jde o rodinný domek. Po upomínkách jsem se 2011 rozhodla řešit soudně, až byla nařízena exekuce na rodinný dům.
Já zatím bydlím v pronájmu, bývalý manžel na vyplacení z vypořádání společného jmění manželů SJM nemá, tak se odvolává.
Mám možnost si v exekuci rodinný dům odkoupit?
Jsem totiž v plném invalidním důchodu - roztroušená skleróza mozkomíšní od 2009) a bydlení na venkově kde jsem zvyklá by mi svědčilo líp.
Děkuji.

Pokud chcete koupit dům v exekuci, máte dvě možnosti. První je pro Vás spíše teoretická - koupit dům ve veřejné dražbě. Zde byste dražila dům spolu s ostatními zájemci. Druhou možností je tzv. prodej z volné ruky. Ten je možný za následujících podmínek: exekutor, oprávněný a všichni přihlášení věřitelé udělí písemný souhlas se zpeněžením domu, dům není postižen další exekucí, prodej bude uskutečněn nejméně za obvyklou cenu zjištěnou na základě znaleckého posudku a kupní cena bude splatná při podpisu smlouvy. Pokud jste tedy oprávněným Vy (nařídila jste exekuci), požádejte exekutora o souhlas s prodejem z volné ruky.