Žádost o vyjmutí věcí z exekuce - náležitosti žádosti při zabavení věcí nedlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu jak a co má obsahovat Žádost o vyjmutí věcí z exekuce. Než jsem stačil doložit komu zabavené věci patří, exekutor odjel se slovy "Jedu ještě na další tři exekuce".
Nechci přijít o majetek, který tchýni nepatří. Děkuji za radu.

Dobrý den. Návrh podává ten, jemuž svědčí vlastnické právo k věci. V návrhu musí uvést exekutora, který exekuci vede, s uvedením jeho sídla, exekuční značku (číslo jednací). Z návrhu musí být dále patrné, kdo ho činí, které věci se týká a co sleduje, a musí být podepsán a datován, dále kdy a kde k soupisu věcí došlo, plus kopie důkazů, kterých se dovolává.