Co může exekutor zabavit matce samoživitelce a jejím dětem?

1 odpověď

Dobrý den,
čeká mě exekuce a tak jsem se chtěla zeptat co může exekutor zabavit. Bydlím s dcerou v pronajatém bytě, kde máme trvalé bydliště po dobu trvání nájmu. Pobírám sociální dávky a vlastníme pouze lednici, televizi, pračku, mikrovlnku - vše staré, zbytek je majitele bytu.
Dcera vlastni počítač který potřebuje ke škole - na domácí úkoly a kadeřnický kufřík, který též potřebuje k vykonávání praxe, učí se kadeřnicí.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den. Věci, které nelze zabavit jsou ty, které potřebujete k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů, jakož i jiných věcí, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly. Dále běžné oděvní součásti, obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsten, zdravotnické potřeby, zvířata, u nichž hospodářský efekt není hlavním účelem chovu a hotové peníze do částky odpovídající dvojnásobku životního minima (2x 3.410, - Kč). Z popisovaných předmětů tedy předpokládám zabavení televize a mikrovlnky. Počítač je dcery a proto nemůže být zabaven, stejně tak její kadeřnický kufřík.