Exekuce nájemníka v domě pronajímatele - hrozí exekuce v bytě pronajímatel?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu v záležitosti exekučního řízení. Vlastním bytovou jednotku v osobním vlastnictví, bytová jednotka sestává z bytu 1+1 a její součástí je i podkrovní mansarda-garsoniéra o 2 patra výše. V bytě bydlím já, mansardu pronajímám.
V současné době bydlí v mansardě nájemník, který v ní má nahlášené trvalé bydliště. Nedávno jsem se dozvěděla, že je na něj vypsáná exekuce a čeká ho zabavení věcí.
Chtěla jsem se zeptat, zda má exekutor právo zabavit věci i v mém bytě, když jsou byt a mansarda vedené jako jedna bytová jednotka? Upřesňuji, že nájemník má ve smlouvě na pronájem specifikovanou k obývání pouze mansardu i počtem metrů čtverečních.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den. Pokud máte v nájemní smlouvě specifikován prostor, který nájemník obývá, jako oddělený od Vašeho bytu, není důvodný předpoklad domnívat se, že u Vás má uloženy některé své věci. Exekutor by Vás proto vůbec neměl navštívit.