Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 6.073.448

Darovací smlouva pro insolvenci - dárce jen rodina nebo i cizí osoba (partner, kamarád ad.)?

Odesláno: 
Otevřeno 505 x
3 odpovědi
 
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, mám čerstvě schválenou insolvenci. Nyní teprve čekám na přihlášky věřitelů, ale mezitím musím doložit příjmy insolvenčnímu správci.
Pokud by nebyly dostatečné, lze darovací smlouvu sepsat jen se členy rodiny, nebo také s přítelem, nebo třeba s kamarádem?
Děkuji.
 
Zdravím Vás, darovací smlouvu či smlouvu o důchodu můžete mít v zásadě od kohokoli, kdo Vám bude ochoten finančně vypomoci. Jen je nutné, aby dárce sám nebyl v insolvenci nebo aby na jeho majetek nebyla uvalena exekuce a rovněž, aby měl příjmy z nichž Vám bude schopen na Vaše oddlužení přispívat.
 
Moc děkuji za odpověď, myslela jsem původně, že to mohou být jen členové rodiny, tím by u mě nastal problém, a člověk, který sice exekuci má, ale splácí jí, ten to také může být?
 
Zdravím Vás, člověk, který má exekuci a splácí ji to bohužel být nemůže, neboť on sám musí vyžít z nezabavitelné částky, která je dosti nízká, a proto tedy nemůže poskytovat peníze třetí osobě, neboť by na poskytovaní daru po dobu 60 měsíců patrně neměl peníze a tím by mohl dostat do problémů i dlužníka v oddlužení, jehož oddlužení by mohlo být zrušeno a insolvenční řízeni by mohlo být zastaveno nebo by byl na majetek dlužníka prohlášen konkurs.