Schválená insolvence a splácení dluhů dlužníka ručitelem

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu.
Byla jsem v insolvenci, která mi skončila 11/2017 řádně jsem splácela splátkovým kalendářem i prodejem nemovitosti.
Na nemovitosti byla hypotéka, u které se zaplatila malá částka a bohužel zbytek zůstal ručiteli, což jsem vůbec netušila.
Teď mi ručitelka vyhrožuje, že to mám vše zaplatit nebo mě dá k soudu nebo mi ublíží fyzicky.
Vůbec nevím, co mám teď dělat. Pět let jsem doslava živořila a drželo mě nad vodou jen to, že to za pět let skončí. Ale teď jsem tam, kde jsem byla.
Přijde mi, že v takovém případě nemá insolvence smysl. Můžete mi poradit, co mám teď dělat?
Děkuji.

Zdravím Vás, poradím Vám jediné, navštivte advokáta, kterému vše řeknete a on Vám poradí jak ve věci dále postupovat. Ručitelku do jisté míry chápu, ale nelze nikomu takto vyhrožovat, a navíc mám za to, že osvobození od placení pohledávek se vztahuje i na ručitele dlužníka, tak se podívejte i do usnesení o splnění oddlužení. Mám za to, že se Vám věše podaří vyřešit je je nutné to řešit co nejdříve. S ručitelkou se můžete dohodnout třeba na splátkovém kalendáři, nebo vše vyřešit i jinak. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.