Dluh městu z roku 2005 1200 Kč a exekuční vymáhání - úroky z prodlení, exekuční poplatky

1 odpověď

Dobrý den,
měla jsem ve schránce list papíru, že jsem 2005 nezaplatila 1.200 Kč statutárnímu městu Brnu s tím, že mi byl údajně v roce 2008 vydán platební rozkaz Městským soudem.
Exekutor k dnešnímu datu vyžaduje zaplatit tuto částku + úroky z prodlení 4.800 Kč k 1.1. 2008 + náklady exekuce 7.865 Kč. Nikde není vyčíslená celková částka v poučení je napsáno, že není přípustný opravný prostředek.
Mohou po takové době exekuci vykonat, kde zjistím, že je tato exekuce oprávněná a mohou po mě chtít částku v takovéto výši) myslím náklady exekuce, které jsou vyšší než vymáhaný dluh)?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Úroky z prodlení 4.800, - Kč jsou nesmysl. Měly by k dnešnímu dni dosáhnout max. 200, - Kč podle data začátku prodlení. V nákladech exekuce (min. 3.500, - Kč) je zřejmě započítána i odměna exekutora (min. 3000, - Kč). Náklady exekuce jsou stanoveny vyhláškou č. 330/2001 Sb. a v uvedených výších jsou v pořádku. Exekuci lze nařídit do 10 let od vydání exekučního titulu (2008), toto je tedy rovněž v pořádku.