Exekuce vojenské výsluhy - kolik peněz může exekutor zablokovat z výsluhy?

2 odpovědi

Dobrý den,
je možné nařídit exekuci na celou částku vojenské výsluhy, pokud je to jediný zdroj příjmu a osoba tak zůstala bez veškerých finančních prostředků. Hrozí jí tak i vystěhování z ubytovny, jelikož nemá z čeho zaplatit nájem. Jiný zdroj příjmu než výsluhu nemá a nevlastní ani žádný majetek.

Dobrý den. Vojenská výsluha se považuje za tzv. jinou pohledávku, kterou lze srazit do výše exekučně vymáhané pohledávky bez omezení. Skutečnost, že se jedná o veškerý zdroj finančních příjmů není rozhodná.

Děkuji Vám za odpověď. N