Nezastavení uhrazené exekuce a nevrácení přeplatku exekutorem - jak se bránit?

1 odpověď

Za dluh 1.050 Kč po mě chtěl exekutor Homola 27.950 Kč. Bylo mi strháváno z platu od května 2013 a každý měsíc počínaje červencem 2013 jsem posílal ještě z účtu doplatek do 5.000 Kč, abych to měl brzo z krku. V prosinci 2013 jsem byl u p. Homoly, kde mi řekli, že mi to nějak ústavní soud snížil, že mám zaplaceno a že začátkem ledna 2014 mi pošlou přeplatek. Nic nepřišlo, můj zaměstnavatel nebyl obeznámen s ukončením exekuce a posílá exekutorovi Homolovi dál peníze. K dnešnímu dni jsem již zaplatil 32.171 Kč.
Poraďte prosím co mám dělat.
Předem děkuji

V této situaci musíte u exekutora podat návrh na zastavení exekuce z důvodu, že exekuce již byla uhrazena. Jako důkaz navrhněte obsah exekučního spisu. Veškerý přeplatek Vám bude vrácen a pokud Vám vznikla škoda, můžete požadovat její úhradu po Ministerstvu spravedlnosti ČR.