Lhůta na odpověď exekutora na doporučený dopis, email

1 odpověď

Dobrý den,
po smti otce nebyly zaplaceny jeho pojistky u České pojišťovny. Neprodleně jsem se dostavil na pobočku České pojišťovny. Bylo mi sděleno, že nic platit nemusím, protože po smrti pojištění zaniká a platby se stornují.
Po pěti měsících však přišla exekuce na tyto pojistky. Spojil jsem se s exekutorem. Dohodl jsem se na úhradě dlužných částek. Česká pojišťovna, ovšem bez exekučního navýšení, jelikož šlo evidentně o chybu České pojišťovny, která mne neupozornila.
V e-mailu jsem exekutorovi zaslal scany složenek se zaplacenými částkami a důrazně požádal o zaslání jejich vyjádření ke zbylým exekučním poplatkům.
Bylo to v listopadu 2013. Žádné vyjádření nemám a bojím se dalších postihů.
Mohu se zeptat jaký čas má exekutor na vyjádření? Jak mohu zjistit, zda je vše ukončeno? Exekutor na mé další dotazy nereaguje. Jak dále postupovat?
Děkuji.

Dobrý den. Pokud byla zahájena exekuce, vzniká exekutorovi nárok na odměnu a úhradu nákladů, zaplacením jistiny v tomto stadiu se nezbavujete povinnosti k jejich úhradě. Je ovšem zvláštní, že nezmiňujete soudní řízení, neboť bez pravomocného exekučního titulu nelze exekuci zahájit. Exekuční řád nestanoví exekutorovi lhůty pro vyjádření, pokud jste s exekutorským úřadem komunikoval prostým mailem bez zaručeného elektronického podpisu, nemusí na Vaše podání vůbec reagovat. Zda je vše ukončeno zjistíte buď nahlédnutím do spisu u příslušného exekutorského úřadu nebo z centrální evidence exekucí: ODKAZ.