Insolvence, oddlužení partnera, druha - hrozí exekuce na partnerku, družku?

1 odpověď

Dobrý den,
2012-2014 žiji s partnerem ve společné domácnosti (3 letý vztah). Partner se nastěhoval do mého rodinného domu. Časem jsem zjistila, že má spoustu dluhů. Nyní je v insolvenčním řízení (z roku 2012). Hrozí mi riziko, že mi exekutor zabaví věci nebo dá do prodeje rodinný dům. Partner mě ujišťuje, že když je v insolvenci, tak už ke mě exekutor nemůže.
Pokud by udělal někde další dluhy (např. půjčky od pochybných společností, známých, apod. ) po období, kdy byla na něho vyhlášena insolvence, zda mě hrozí nějaké riziko.
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den. Po dobu insolvenčního řízení lze exekuci nařídit, nelze ji však provést. Navíc nelze exekuovat nemovitost ve Vašem výlučném vlastnictví pro dluhy jiné osoby. Pokud se bude partner dále zadlužovat, hrozí riziko jemu, neboť po dobu insolvenčního řízení na sebe nesmí brát další závazky, Vám však žádné riziko nehrozí.