Exekuce na výhru ve Sportce - jak velkou část výhry exekutor zabaví?

1 odpověď

Navazuji na svůj předchozí dotaz na stránce: ODKAZ

Na daný dotaz jste odpověděl velice nepřímo a diplomaticky, viď Vaše odpověď : Dobrý den. Účelem exekuce je úhrada pohledávky. Tato pohledávka v exekuci narůstá o úroky z prodlení, odměnu exekutora a náklady exekuce (příslušenství pohledávky). Proto dojde k obstavení účtu do výše pohledávky a jejího příslušenství. Zbytek částky bude vyplacen manželům. Ti mohou exekutora požádat o oznámení o skončení exekuce jejím vymožením, které prokazuje, že exekuce byla uhrazena. -------------------------------------- Znamená to tedy, že v tomto případě banka zablokuje CELÝ ÚČET a manželé nemůžou vůbec z penězi na účtu disponovat? Banka pak strhne dluh třeba těch 3.500.000 Kč a až pak tzv. banka odblokuje "blokovaný účet manželům", kteří až pak můžou dále ze zbytkem peněz nakládat? K tmu ještě exekutor si vezme dluh 3.500.000 Kč a manželé se ještě musejí DOPROŠOVAT exekutorovi o tzv. "o oznámení o skončení exekuce jejím vymožením, které prokazuje, že exekuce byla uhrazena? ". To je tedy mafie, nenažranost a pěkný bordel v této zemi. Někdo v této zemí vyhraje a pak bude "velkodušně" čekat věčnost. Nejlepší se na celou ČR vykašlat a odejít do zahraničí. Předtím tuhle vládu nakopat do řiti, že dala exekutorům takové právomoce horší než za socializmu. Jsem velice zklamaná a rozčarovaná z Vaší odpovědi. ČERVENKOVÁ

Toto je Vaše otázka: Co se ovšem stane když výhra na účet přijde později než bude uvalení exekuce na bankovní účet? Do banky na účet přijde 4.650.000, ale manželé dluží "jenom" 3.500.000 Kč. Vezme exekutor celou částku, která je na bankovním účtu tj. 4.650.000 Kč nebo jen částku dluhu tj. 3.500.000 Kč. Nemůže exekutor si přijít na své a obrat manželé o vše? Stávalo se dost často, že lidé co dlužili příklad 350.000 Kč pak přišli díky exekutorům na buben. Myslím si, že exekutor nemůže vzít manželům více než dluží?
Odpověď: Proto dojde k obstavení účtu do výše pohledávky a jejího příslušenství. Zbytek částky bude vyplacen manželům.
Myslím, že srozumitelněji to již napsat nejde. Není to ani nepřímá, ani diplomatická odpověď, je to napsáno tak, aby to pochopil i právní laik. Protože však odpovědi nerozumíte, popíšu to více polopaticky: Banka obstaví účet do výše pohledávky, to znamená, že nad výši vymáhané pohledávky není účet obstaven.