Exekuce na plat přítelkyně a společný účet

1 odpověď

Dobrý den. Můj syn má přítelkyni, s kterou čeká dítě a plánuje společnou budoucnost. Nyní si bere hypotéku na půdní vestavbu. Má svůj účet v bance a nyní by chtěl, aby si jeho přítelkyně začala zasílat mzdu na jeho účet. Ta má však exekuci na plat. POdle novely občanského soudního řádu jsou dluhy spadající do SJM možné postihovat účty a mzdu manžela dlužníka stejně, jako dlužníka samotného. Je to i v případě pokud není uzavřeno manželství? Obáváme se, že v případě, že na účet příjde hypotéka, mohl by být účet zablokován.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud nedošlo k uzavření manželství, není možné postihnout bankovní účet jiné osoby než dlužníka. Účet tedy v tomto případě zablokovat nelze.