Exekuce věcného břemene dožití, exekuce užívacího práva k nemovitosti - informace

1 odpověď

Je prosím možné exekučně postihnout užívací právo k nemovitosti zapsané formou věcného břemene v katastru nemovitostí. Děkuji

Užívací právo je věcným břemenem, které se váže k určité osobě, tj. je zřízeno v její prospěch a nemůže být převedeno na jiného. Je však možné, aby zaniklo v exekuční dražbě.