Insolvence, insolvenční řízení pronajímatele - hrozí zabavení věcí nájemníka, nájemce v exekuci?

1 odpověď

Dobrý večer.
Bydlíme v pronájmu rodinného domu. Zjistili jsme, že majitel chce po nás sumy za energie i přesto, že v nájemní smlouvě jsou udány čásky včetně energií. Nedalo nám to a tak jsme si majitele proklepli na internetu. Zde jsme zjistili, že majitel je v insolvenčním řízení a dům, ve kterém bydlíme, je v exekučním řízení (půjde do dražby). Hrozí nám, že může přijít exekutor a začne nám zabavovat naše věci? Chceme se pokud možno rychle odstěhovat, ale máme strach, že když je majitel v takto tíživé situaci, tak nám nebude chtít vrátit kauci. Jak máme postupovat? Máme od něj podepsanou nájemní smlouvu, ale sám jí nechtěl, může nás nějak vyhodit?
Díky za odpovědi.

Dobrý den. Ohledně zabavování vašich věcí - pokud je majitel v insolvenčním řízení, lze exekuci nařídit, nelze ji však provést, tj. může dojít k soupisu věcí, nikoliv však k jejich prodeji. Soupis movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Ve zbytku se dotaz netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.