Rozvod manželství kvůli zadlužování manžela

1 odpověď

Dobrý den. Když je důvodem rozvodu zadlužování jednoho z manželů (mám exekuci na plat kvůli manželovi), je potřeba k žádosti o rozvod přikládat dohodu o vypořádání těchto dluhů, nebo to nemá na splácení dluhů po rozvodu na věc žádný vliv? A co se týká movitých věcí, má význam je v této dohodě uvést a rozdělit? Do kdy je jeden z manželů po rozvodu povinný splácet dluhy toho druhého? Dluhy vznikly za dobu manželství.
Děkuji.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.