Exekuce potomka a zablokování účtu otce, matky, rodiče, rodičů - informace

1 odpověď

Dobrý den,
dcera má dluhy nemá, u mě (rodiče) trvalý pobyt, ani u mě nebydlí. Je mi jasné, že exekutor může přijít i tak, ale zajímá mě, pokud zabavené věci nepokryjí náklady exekuce, jestli může exekutor vymáhat dluh na mě - rodiči. Zablokovat mi třeba bankovní účet nebo nařídit exekuci na můj plat. Nebo jestli za rok či za dva může přijít znovu. Děkuji.

Dobrý den. Váš účet nebo plat nelze postihnout pro dluhy Vaší dcery. V těchto případech lze za určitých okolností vést exekuci vůči manželovi, nikoliv vůči rodiči. Zda může exekutor přijít znovu - ano, exekuci lze provést různými způsoby i opakovaně. Při druhé návštěvě by však zřejmě již nenašel věci, u kterých byste nemohla prokázat Vaše vlastnictví, proto by zřejmě sám tuto návštěvu vyloučil.