Exekuce na mzdu - hrozí i exekuce na příjem z DPP, dohody o provedení práce?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuce na plat. Nyní mám možnost mimo HPP si přivydělat - smlouva by byla u jiného zaměstnavatele jako dohoda o provedení práce, tedy DPP.
Částka přívydělku by byla max. 4000 Kč.
Vím že exekutoři smí sáhnout i na tyto výdělky. Ale když už exekuce jsou u mého hlavního zaměstnavatele, budou je strhávat i u zaměstnavatele kde budu zaměstnaná jako DPP? jak exekutor zjistí že jsem ještě zaměstnaná jinde jako DPP?
Děkuji, EP

Zdravím Vás, pokud za Vás bude zaměstnavatel na DPP hradit nějaké odvody, tak mám za to, že to exekutor zjistit může. Navíc Vy jako zaměstnanec, který má exekuci, jste povinna tuto skutečnost sdělit i Vašemu zaměstnavateli na DPP, u kterého není vyloučeno, že i on sám může exekutora kontaktovat.