Sloučení exekucí a informace o exekucích proti jednomu dlužníkovi

3 odpovědi

Dobrý den,
od 2009 jsem si vzal několik půjček u Raiffeisenbank a. s. Po čase jsem je nemohl splácet přišel jsem o práci apod. Teď jsem si našel novou práci a poslali mi exekuci na mzdu. Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá nějak dohledat, kolik těch exekucí je a kde všude dlužím. Jaký je postup sloučení exekucí? Přemýšlel jsem i na vyhlášení osobního bankrotu, ale nevím jak se to dělá a co to obnáší?
Děkuji za pomoc.

Dobrý den. Všechny exekuce jsou ze zákona evidovány v centrální evidenci exekucí na webové adrese: ODKAZ. Sloučení exekucí je možné, pokud je totožná osoba oprávněného (splněno - Raiffeisenbank) a jednotlivé pohledávky nepřesahují 10.000, - Kč (bez úroků a nákladů). Toto spojení je možné na návrh povinného (Vás), který je adresovaný exekučnímu soudu. Pokud je Váš jediný věřitel Raiffeisenbank, není vyhlášení osobního bankrotu možné, neboť jednou z podmínek je mnohost věřitelů (více než jeden).

A když mi pohledávky dělaj okolo 600.000, - Kč a v ty cene je i exekuční ce na obecni byt. Ani tohle by nestačilo na osobni bakrot? Nebo nějaký sloučení peněz protože takhle mi odchází exekuce s platu a jeste platím zvlášť exekuci na byt a jeste jednu půjčku a měsíčně mi zbydou tak 2000, - z platu?

Pokud nesplňujete tyto podmínky: více věřitelů, peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti, které nejste schopen plnit, nelze o insolvenci uvažovat. Sloučení peněz je pro mě neznámý pojem. Pokud máte na mysli sloučení exekucí, platí informace uvedená výše.

Detailní informace o osobním bankrotu a podmínky jaké musí předlužená osoba splňovat jsou uvedené zde:
ODKAZ