Exekuce na majetek s.r.o. pro dluhy majitele s.r.o. - informace

1 odpověď

Dobrý den,
díky rekonstrukci domu mi vznikly dluhy. Ty průběžně splácím, ale nestíhám vše tak, jak bych měl, i když pracuji jak se dá.
Jsem zaměstnaný ve svém vlastním s. r. o. , kde jsem i jako jediný majitel. Tato společnost ručením omezeným s. r. o. nemá žádné dluhy a jeho majetkem je jen nářadí k výkonu stavební činnosti, která mě živí, staré auto a počítač.
Kdybych nějaké dluhy neuhlídal a přišla na mě exekuce, může si vzít i majetek společnosti ručením omezeným s. r. o. , když jsem jeho jediným majitelem? Dluhy jsou všechny psané na mě jako fyzickou osobu, s. r. o. nikde nedluží ani korunu. To s. r. o. sídlí ve stejném domě jako bydlím já, dům není můj.
Děkuji moc předem za odpověď

Dobrý den. Exekuce majetku s. r. o. není v tomto případě možná, neboť dluhy vznikly Vám jako fyzické osobě, s. r. o. je osobou právnickou, která s dluhy nemá nic společného. Lze ovšem exekuovat Váš podíl v s. r. o. jako tzv. jinou pohledávku podle § 320aa občanského soudního řádu.