Nepřiměřeně vysoké odškodné za újmu na zdraví způsobenou dopravní nehodou jiným řidičem

1 odpověď

Dobrý večer,
syn způsobil 2009 dopravní nehodu, při které byl zraněn jeden spolucestující. Z fingovaného zaměstnání mu bylo vyplaceno bolestné 2000 Kč, náhrady za ztrátu na výdělku v nadměrné výši, dokonce péče o osobu blízkou (matce) a další a další.
Syn byl odsouzen a ve vězení 2,5 roku pro řízení bez oprávnění (opakovaně maření výkonu úředního rozhodnutí). Exekuce činila 170 tisíc, nikdo ji nesplácel, syn je opět ve výkonu trestu, já jsem dávno v důchodu a platit nic nemohu.
Teď přišel další návrh od advokátů pojišťovny Generali, že bylo vyplaceno pojišťovnou další odškodné tomu zraněnému. Již v předchozím soudním řízení syn uspěl se snížením částky o 50.000 Kč, protože pojišťovna zřejmě vyplatí cokoli je jí předloženo.
Domnívám se, že není snad možné, aby si dotyčný nárokoval různé zdravotní výkony do konce svého života a syn je platil. Tím nijak nechci zlehčovat to, že syn je kriminálník - je počtvrté ve vazbě. Vím od svého vnuka, že dotyčný se chlubil již před těmi 4 lety, že to "uhraje" až na invalidku a nebude muset pracovat. Pár dní po nehodě totiž byl vnukem vidět na sjezdovce jezdit a snowboardu a bylo evidentní, že mu nic není.
Pojišťovna mi nechce nic říct, ráda bych získala rozpis zdravotních úkonů za celé 4 roky s vyčíslením náhrad, protože se domnívám, že i posudek lékařky byl "zaplacen" a i jiné náklady vymyšleny - nehledě na náklady soudního řízení a exekuce, protože si to předávají napříč celou republikou.
U mě doma nikdo nebyl, syn nic nevlastní, taky z čeho by si to pořídil, když je pořád zavřený. Hrozím se příchodu exekutorů, protože dluhy jsou ze syna nevymožitelné.
Nikdy u mě jako dospělý nebydlel, ale měl zde trvalý pobyt, který jsem zrušila. Pošta sem chodí, ale většinu toho se vrátí zpět. To, co bylo vloženo do schránky jsem otevřela a tím zjistila celou tuto hrůzu. Prosím, jak bych mohla dál postupovat?

Dobrý den. Váš dotaz se v části odškodného netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.
Ohledně možnosti exekuce: uschovávejte si všechny doklady od věcí a veškerou synovu poštu vracejte doručovateli s odůvodněním, že adresát na adrese nebydlí.