Může exekutor zabavit pračku matce samoživitelce v evidenci úřadu práce?

3 odpovědi

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co mi může exekutor zabavit v případě, že jsem matka samoživitelka v evidenci úřadu práce ÚP v pronajatém bytě 1+1. V obyvatelné kuchyni kde spím se 4letým dítětem a v druhé velké místnosti jsou děti 22 let syn - mentálně retardovaný s invalidním důchodem ID a 20letá dcera - studující, 18letý syn - studující.
Už tu byli exekutoři a oblepili mi pračku, která je bývalého přítele a nemohla jsem ihned ze stresu prokázat, že nepatří mě. Doklad jsem našla po jejich odchodu, ale je pouze doklad pokladní a placeno visa kartou jeho rodiči. U dětí v pokoji 2 x psací stůl, které využívají ke studiu a úkolům a jedinou šatní skříň co v pokoji mají.
Děkuji za odpověď.
Jana

Dobrý den. Nejprve ohledně pračky - návrh na její vyškrtnutí ze soupisu musí podat majitel, tj. Váš bývalý přítel. Doklad o tom, že věc byla uhrazena jinou osobou, spolu s výpisem z účtu a svědeckou výpovědí plátce by měl stačit k jejímu vyšktnutí. Ohledně psacího stolu - jedná se o věc, která nepodléhá výkonu rozhodnutí, neboť se jedná o obvyklé vybavení domácnosti (§ 322 odst. 1 písm. a občanského soudního řádu). Zde můžete podat návrh na vškrtnutí věci ze soupisu. Protože však máte stoly dva, lze předpokládat, že se dvě studující děti u jednoho stolu prostřídají a druhý stůl proto není obvyklým vybavením domácnosti. Toto však záleží vždy na posouzení konkrétním exekutorem, proto podejte návrh na vyškrtnutí obou stolů. Šatní skříň tvoří obvyklé vybavení domácnosti.

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď a chtěla bych se ještě zeptat když vykonavatel oblepí movité věci v domácnosti a je to už cca 3týdny a ještě si pro to nepřijeli (poslala jsem mezi tím 1500, - splátku ikdyž na ně oficielně nepřistoupily) a budu posílat pravidelně/m jak dlouho mají právo na to, aby ty věci zůstali oblepené?? Děkuji za odpověď.

Dokud není exekuce zastavena nebo není věc vyškrtnuta ze soupisu, pokračuje se v exekučním řízení, v němž je možné věc prodat. To znamená, že dokud nebude exekuce uhrazena nebo zastavena z jiného zákoného důvodu, nesmíte nálepky z věcí sundat.