Exekuce i přes splácení dluhů na výživném - je to možné?

1 odpověď

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně exekuce a alimentů: Bývalá družka na mě podala trestní oznámení kvůli trestnému činu zanedbání povinné výživy (neplacení alimentů), byl jsem odsouzen, jsem v podmínce. Od 01/2013 řádně platím alimenty i dluh a před týdnem mi přišla obálka v které bylo asi 6 dopisů. Na každém bylo jiné datum ohledně exekuce na majetek, důchodové spoření a hlavně na řidičský průkaz a do té doby mi nic od exekutora nepřišlo. Až teď vše najednou.
Je tedy možné, když vše řádně platím, abych mohl dostat tu exekuci?
Děkuji za odpověď. T.

Dobrý den. Pro byť jedinou včas neuhrazenou splátku výživného je možné nařídit exekuci. Uvádíte, že dluh platíte řádně od loňského ledna, pokud jste předtím řádně nesplnil soudem uloženou povinnost platit výživné, je exekuce oprávněná.