Exekuce na babičku, dědečka pro dluhy syna na výživném, alimentech

3 odpovědi

Dobrý den.
Můj syn už mnoho let nepracuje. Má rodinu, ale manželka se od něho odstěhovala i se třemi dětmi. Rodina má různé dluhy, na nájmech, na zdravotním pojištění ve všeobecné zdravotní pojišťovně VZP, úvěrových kreditních kartách, atd. Synova manželka se snažila vydělávat, nyní ale musí vzhledem ke zdravotnímu stavu nejmladšího dítěte zůstat doma. Vzhledem k situaci bude žádat o výživné a další sociální dávky, proto se ale musí rozvést. Kdo jí bude ale platit výživné, když syna nikdo nepřinutí pracovat? A kdo bude platit rozdělené dluhy, vzniklé za jejich manželství? Obávám se, že exekutor přijde i na mne. Sáhne mi pak třeba i na vkladní knížku? Nikdy jsme nebydleli společně. Jsem na důchodu a pečuji o druhého těžce postiženého syna.

Dobrý den. Dluhy budou vypořádány (rozděleny) při rozvodu. Ve Vašem případě (nikdy jste nebydleli společně), není návštěva exekutora pravděpodobná, neboť exekuce se provádějí všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt majetku ve vlastnictví dlužníka.

Děkuji za rychlou odpověď ohledně exekuce. Ještě prosím dotaz. A kdo bude platit výživné na 3 děti? Jsem na důchodu a pečují o těžce postiz. dosp. syna. Děkuji.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce, ale práva sociálního zabezpečení. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.