Exekuce auta, automobilu a odhlášení vozidla v registru vozidel, SPZ

1 odpověď

Pokud mi chce exekutor zabavit auto, mohu z něho sundat registrační značky, abych mohla auto odhlásit v registru vozidel?
Musí mi exekutor při exekuci automobilu vydat o tom potvrzení, na základě kterého mohu automobil v registru vozidel odhlásit?
Nemohu přece platit povinné ručení, když mi bude auto odebráno. Předpokládám, že registrační státní poznávací značka SPZ je majetkem státu.
Děkuji.

Dokud není automobil prodán, jste stále jeho vlastníkem, jen je omezeno Vaše vlastnické právo, tj. nemůžete s automobilem nakládat, ale stále máte povinnost platit povinné ručení. Automobil proto zatím nemůžete odhlásit.