Exekuce studenta - dluh za zdravotní pojištění

1 odpověď

Dobrý den,

Do schránky mi přišla soudní obsílka, z toho sem pochopil, že je brána jako doručená. 22.1 2014 Vzhledem k tomu, že se mě snažili obsílku doručit v listopadu 2013, kdy jsem obsílku bohužel nevyzvedl (vůbec sem netušil, že se může jednat o něco takového! )
Jedná se o to, že jsem studentem střední školy. A přišla mi soudní obsílka o exekuci za neuhrazené zdravotní pojištění.
Začáteční termín je psán od roku 1. 10 2010, kdy jsem vyšel základní školu a šel do prvního ročníku. V té době sem byl nezletilý, 16 let. A navazoval sem na střední školu, což mohu vlastně až teď do 4. ročníku prokazatelně doložit. Jsem student, pomalu čerstvě plnoletý, nevýdělečně činý a vůbec nevím, co mám dělat? Děkuji za odpověď

Dobrý den. Podle zákona o veřejném zdravotním pojištění je stát plátcem pojistného za nezaopatřené dítě, tj. dítě, které se soustavně připravuje na budoucí povolání studiem na střední škole. Problém vznikl nejspíš nedodržením oznamovací povinnosti - povinnosti do 8 dnů oznámit skutečnost, že budete studovat na střední škole. V tomto případě máte jedinou možnost - obrátit se na svou zdravotní pojišťovnu se žádostí o prominutí dlužné částky a penále.