Vymazání z registru dlužníků Solus po ukončené exekuci - postup, informace

1 odpověď

Dobrý den, na podzim roku 2008 jsem měla dvě menší exekuce (1x nezaplacené povinné ručení a jedno penále na VZP). Už je to přece jen 5,5 roku a chtěla bych být vymazána ve všech registrech dlužníků a Solus atd. Jak je to možné udělat, na koho se obrátit? Děkuji moc předem za odpověď.

Dobrý den. Registry dlužníků typu Solus jsou soukromé. Jediná relevantní evidence je centrální evidence exekucí, která má zákonem stanovená pravidla. V soukromých registrech si může každý uvádět, co chce, přičemž je možné se domáhat ochrany osobnosti u soudu. Proto se ve věci výmazů obraťte na příslušné registry a v případě, že odmítnou Vaší žádosti vyhovět, na advokáta.