Exekuce a dražba družstevního bytu zatíženého hypotékou - informace

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zúčastnit dražby bytu. Na vlastníka bytu podalo bytového družstvo exekuci za neplacení příspěvků do fondu oprav. Mimo jiné na byt dle katastru je zástavní právo smluvní ve prospěch Hypoteční banky ve výši 2,8 milionu Kč.
Chtěl bych se Vás prosím zeptat, zda-li v případě že bych byt získal v dražbě, jestli i závazky vůči zmíněné bance nadále zůstanou? Mám na mysli to zástavní právo smluvní? Popřípadě kdyby původní majitel přestal platit hypotéku, má banka právo dát do exekuce byt který bych získal vydražením?
Předem děkuji za odpověď.
Hezký den.

Dobrý den. Zástavní právo smluvní dražbou zanikne. Pokud vydražíte byt, nelze jej exekuovat pro dluh z hypotečního úvěru pvinného.