Vyhýbání se exekuci převodem majetku na dceru, exekuce starobního důchodu

1 odpověď

Dobrý den,
před několika lety jsme na směnku půjčili téměř 200 tis. Kč. Vrácení jsme se nedočkali, před advokáta bylo požádáno o exekuci. Ve výsledku provedené exekuce nebylo zjištěno nic, z čeho by mohl povinný platit (ale podotýkám, že veškerý majetek např. byt nebo auto převeden na dceru, zrušeny účty v peněžních ústavech, povinná je evidována na úřadu práce, bydlí u dcery). Byli jsme vyzváni k zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti povinné, my jsme navrhli odklad o rok z důvodu že by povinná měla začít dostávat starobní důchod.
Jak nyní máme postupovat, co můžeme dělat? Exekucí má zřejmě víc a tak nevím jestli se na nás z důchodu "dostane". Hlídá někdo že začne pobírat starobní důchod?
Připadá mi, že advokát i exekutor jsou příliš pasivní, maximálně si své poplatky zúčtují na nás. A je ještě jiná možnost kromě důchodu? Samozřejmě bychom chtěli z této vypůjčené částky dostat alespoň část.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Exekutor zjistí dotazem na ČSSZ, zda povinný důchod pobírá. Jiné možnosti již exekutor zřejmě vyzkoušel, jinak by nezastavoval exekuci pro nemajetnost. Pokud však víte, kde povinný skutečně bydlí a můžete prokázat tvrzení o účelových převodech majetku, můžete toto sdělit exekutorovi. Ten může tato jednání napadnout a dosáhnout tak uspokojení z převedených věcí.