Exekuce na manžela v době rozvodu - postižení majetku manželky

1 odpověď

Dobrý den. Na mého manžela, se kterým nesdílíme společnou domácnost a jsme v rozvodovém řízení je vedeno exekuční řízení. Trvalé bydliště má stále vedené u mě v bytě, který je v mém vlastnictví. Nevím, jak postupovat, vyrozumění o exekučním řízení mi manžel zanechal ve schránce. Jsem povinna hradit tento dluh? Jak mohu ochránit svůj majetek?
Děkuji Vám za informace. D

Dobrý den. Pokud vznikly dluhy za trvání manželství, lze je vymáhat i po druhém manželovi. Přestože spolu nebydlíte, dosud nejste rozvedeni a na průběh exekuce to nebude mít vliv. Byt je ve Vašem výlučném majetku a nebude jej proto možné exekučně postihnout. Ostatní způsoby exekuce je však možné provést. Vyrozumění Vám nedoručuje manžel, ale exekutor. Proto pokud Vám manžel zanechal vyrozumění ve schránce, nemá vůči Vám procesní účinky. Svůj majetek můžete ochránit urychleným ukončením rozvodového řízení.