Exekuce věcí nedlužníka - dluh otce dítěte a hrozba exekuce u matky

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat mám exekuci kterou platím každý měsíc - 1.500 Kč.
Mě příjmy jsou 8.100 Kč. Jsem na mateřské dovolené MD. Co dva měsíce vozím dceru k otci,
jelikož spolu nežijeme. Po mě návštěvě kdy jsem s dcerou dorazila k otci mě u něj navštívili dva aroganti a nemohla jsem jim vysvětlit, že jsem sem dovezla jen dceru že zde nebydlím. Co mám dělat?

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt majetku postižitelného výkonem rozhodnutí ve vlastnictví dlužníka. Pokud by takto došlo k soupisu věcí ve vlastnictví jiné osoby, musí tato osoba podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, kdy musí dokázat své vlastnické právo k věcem. Pokud k soupisu nedošlo, není co řešit.