Spolubydlící v exekuci a hrozba zabavení věcí spolunájemníka

1 odpověď

Dobrý den,
nevím kde začít, proto píši vaší společnosti.
Věřím, že odpovíte jakoukoli odpověď na e-mail.
Jsem člověk, který je ZCELA bez dluhu, svobodný, vlastním byt 2+1 na který jsem si vydělal spolu s vybavením za 12let tvrdé práce manuální.
Pracuji.
Seznámil jsem se se ženou, která má dluh a točí se v osobním bankrotu, prochází různými shvalováními a procesy, nevím přesně její stav.
1. Bydlí u mě. Je mojí přítelkyní.
2. Trvalé bydliště tady nemá.
3. Nemá se mnou nic společné, majitel všeho jsem v bytě s bytem pouze já.
4. Snaží se plnit a zodpovědně kráčet cestou komunikativní ohledně jejího problému.

MÁM OPRÁVNĚNÝ STRACH O ZÁSAH DO MÉHO MAJETKU, KTERÝ JE VÝHRADNĚ, VÝHRADNĚ MŮJ.
NECHCI, ABY MĚ NEDOBROVOLNĚ ZATÁHLA DO JEJÍCH STAROSTÍ KOLEM DLUHU TJ. ABY JEDNOU U MĚ ZAZVONIL EXEKUTOR, ŽE SPOLUBYDLÍCÍ-TEDY MÁ PŘÍTELKYNĚ DLUŽÍ A NEPLNÍ SI POVINNOSTI, TÍM SI JDOU NAHRADIT DLUH ZČÁSTI NA MÉM! MAJETKU.

DOPLNÍM:
MÁM STARŠÍ VIDEA DVD, KDE MOHU PROKÁZAT ČÁSTI NÁBYTKU Z MINULÝCH LET A TAKÉ AKTUÁLNÍ DOKLADY O KOUPI NÁBYTKU NOVÉHO, SPOTŘEBIČŮ ATD. NABYTÍ BYTU, KOUPI PŘES REAL. KANCELÁŘ JEDNU Z NEJVĚTŠÍCH V ĆR.
K NĚKTERÝM VĚCEM-spotřebičům VŠAK NEMÁM DOKLAD O KOUPI.

PTÁM SE:

JE MOŽNOST V TÉTO REPUBLICE SE OCHRÁNIT PŘEDEM?
MÁM NA MYSLI ZAPLATIT SI NOTÁŘE, KTERÝ PŘIJDE, VŠE UKÁŽI, PROKÁŽI PODLE JEHO POŽADAVKŮ A ON MI ZA FIN. ODMĚNU ZDOKUMENTUJE CELÝ BYT-PROSTĚ DOSTANU OD NĚJ LISTINU, KTERÁ PROKÁŽE 100% ÚČÍNNOST PROTI HROZBĚ NESPRAVEDLIVÉMU ODEBRÁNÍ MAJETKU, JEN PROTO, ŽE JSEM SI DOVOLIL UBYTOVAT U SEBE DLUŽNÍKA, KTERÝ BY NEPLNIL SVÉ POVINNOSTI.

NECHCI ŘEŠIT SVOU OCHRANNU ROZCHODEM.

Prosím, vyjádřete se nějak, stačí pár vět-"ano, je možné aby právník vytvořil dokument vašeho majetku tím vás ochránil". Nebo jinou cestu mi navrhněte vy-vaše společnost.
Napište prosím místo v Plzni, kde ho najdu a přibližné ceny, pokud je víte.
Děkuji.
Kaznějov 20.1.2014

Dobrý den. Pokud u Vás bydlí osoba v exekuci, lze návštěvu exekutora reálně očekávat. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt majetku dlužníka. Možnost soupisu věcí notářem není 100% ochranou proti exekuci, notář soupisem pouze potvrdí, že v daný den byly dané věci v bytě, toť vše. Pokud budete tvrdit, že jsou ve Vašem vlastnictví, notář toto nepotvrdí, neboť se o tom musí sám přesvědčit. Notářský zápis je veřejnou listinou, tj. kdo tvrdí, že neodpovídá skutečnosti, musí prokázat opak. Vlastnictví bytu lze prokázat výpisem z katastru nemovitostí. Navíc se jedná o skutečnost, kterou si exekutor zjistí sám a reálně Vám exekuce bytu kvůli bydlení dlužníka nehrozí. Notáře si můžete vybrat na ODKAZ.