Auto na úvěr, leasing v exekučním soupisu - je možné ho vrátit leasingové společnosti?

1 odpověď

Dobrý den,
mám osobní auto na úvěr a při výkonu exekuce na mou osobu jej vykonavatel zahrnul do exekučního soupisu, ale nezabavil je. Vzhledem k tomu, že nemám finanční prostředky na další splátky, chci auto vrátit úvěrové společnosti.
Mohu tak učinit i přesto, že auto je v soupisu exekuce?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Zahrnutím automobilu do soupisu je nepochybně splněna podmínka vyrozumění o zahájení exekuce, nesmíte tedy nakládat se svým majetkem. Automobil tedy vrátit úvěrové společnosti nesmíte. Pokud je však automobil pořízen tzv. na leasing, je stále v majetku leasingové společnosti a není Vaším majetkem. Ohledně možnosti odstoupení od leasingové smlouvy platí podmínky uvedené ve smlouvě.