Maximální náklady exekučního řízení - kolik Kč může exekutor požadovat?

1 odpověď

Zdravím,
rád bych se informoval zda existuje nějaký limit pro tzv. Náklady exekučního řízení. Bohužel se ke mně teď dostala nemilá informace, že ze 790 Kč musím zaplatit přes 10 000 Kč.
Většina je samozřejmě tento 'Náklad exekučního řízení'.
Můžete mi prosím někdo poradit?
Díky.

Zdravím Vás, minimální náklady exekuce činí celkem 7.865,- Kč, dále se částka nákladů navyšuje o každý úkon provedený exekutorem, takže částka 10.000,- Kč může být reálná. Náklady exekuce upravuje vyhláška č. 330/2001 Sb. , o odměně a náhradách soudního exekutora.