Jak požádat o zrušení exekuce z důvodu promlčení dluhu

1 odpověď

dobrý den, dnes mi přišel elektronický platební rozkaz za nějaké pojištění ze dne 21.9. 2001 a ukončené kvůli neplacení 20.6. 2002 a ted po mě chtějí uhradit nějaké částky + prodlení + náklady právního zastoupení. Postoupení pohledávky bylo až 13.4. 2011. Můžu se odvolat proti nařízené exekuci z důvodů promlčení dluhu? děkuju

Dobrý den. Elektronický platební rozkaz ještě automaticky neznamená exekuci. V poučení máte uvedeno, že můžete do 15 dnů od doručení podat odpor. V tomto odporu vzneste námitku promlčení, EPR tak nenabyde právní moci a k exekuci nebude možné přistoupit, jelikož nebude existovat exekuční titul.