Exekuce obvyklého vybavení domácnosti - co může exekutor zabavit rodině s dětmi

1 odpověď

Dobrý den
může mi sebrat exekutor stoly a židle i pračku a lednici a nechat jen jednu postel, když mám dvě děti ve věku 7 a 10 let? Jsem z toho zoufalý - jíst na zemi nebo na posteli nebude moc hezké, ale bude to na druhou stranu zajímavá zkušenost.
Děkuji za odpověd

Dobrý den. Podle § 322 odst. 2 písm. a) občanského soudního řádu výkonu rozhodnutí nepodléhají věci, které tvoří obvyklé vybavení domácnosti (s ohledem na subsidiaritu toto platí i pro exekuce). Zatímco pračka není judikaturou jednoznačně posuzována jako obvyklé vybavení domácnosti, lednice, stoly a židle za ně již lze považovat. Určující je zachovat věci, jejichž odebrání by vyloučilo lidsky důstojnou, zdraví neohrožující a hygienickou existenci povinného a členů jeho rodiny. Vzhledem ke skutečnosti, že máte dvě děti ve věku 7 a 10 let, by i pračka měla být posuzována jako obvyklé vybavení domácnosti. Tyto věci Vám proto exekutor zabavit nemůže.

Detaily o tom co může a nemůže exekutor zabavit v rámci exekuce mobiliáře uvádíme zde: ODKAZ Na stránku doporučuji nahlédnout.