Zohlednění zhodnocení majetku v době exekuce

1 odpověď

23.05.2013 Mně byl na základě exekuce prodán majetek
Jednalo se o 2. pozemky a chatu. 1.7.2013 Přijeli nabyvatelé na hodinu mně z pozemku vystěhovali. Chatu jsem užíval na trvalé bydlení. Exekuční dražba byla dána na internet 23.9.2012. Od této doby jsem na pozemek a do chaty ještě investoval množství peněz. Pořídil jsem dlažbu, rozvody vody ze studně a mnoho dalšího. Dotaz: vztahuje se exekuce i na předměty zakoupené a instalované po době dání na internet a mé vlastní předměty, které jsem do vybavení pozemku investoval- např vybavení studny?
Exekutor při obhlídce pozemku na pozemek vůbec nevkročil, pohyboval se pouze za plotem, odkud vše odhadl. V té době nebyl na pozemku rozvod vody, vybavení koupelny a voda se ze studně čerpala provizorně. Mohu si tyto věci odvést?
Děkuji.

Tuto otázku řešil Nejvyšší soud ČR, z jehož rozhodnutí cituji: Smyslem určení ceny nemovitosti není zjištění takové ceny postihované nemovitosti, za kterou bude prodána, ale stanovení podkladu pro nejnižší podání. Až samotný výsledek dražby může odpovědět na otázku, jakou má nemovitost hodnotu, za níž může být obecně prodána. Pokud je tedy tržní cena nemovitosti vyšší než cena uvedená v dražební vyhlášce, pak se tato skutečnost projeví při samotné dražbě. Veškerá zhodnocení do okamžiku příklepu (prodeje v dražbě) jsou proto konzumována a nemůžete si je oddělit.