Je nutné zrušení exekuce z důvodu předání pohledávky vymáhací agentuře?

2 odpovědi

Dobrý den,
2004-2014 má manžel soudní exekuci na plat. Bohužel buď nepracuje, nebo pracuje na černo, brigády atd. Když už náhodou je někde zaměstnaný, svou exekuci zaměstnavateli nenahlásí. Pokud se mně nebo soudu povede získat náhodou informace o zaměstnavateli, který posléze na základě doručení soudní exekuce provede srážku ze mzdy, exmanžel okamžitě ukončuje pracovní poměr. Výživné platí pouze dle zákonné lhůty a to 1x za 4 měsíce, aby se vyhnul trestnímu oznámení a vyšetřování pro trestný čin zanedbávání povinné výživy.
Dluh má již přes 30.000 Kč. Je možno požádat soud o zrušení soudní exekuce na plat? Hodlám si pohledávku podstoupit agentuře pro vymáhání pohledávky, která ale potřebuje soudní rozhodnutí o zrušení soudní exekuce na plat exmanžela.
Předem děkuji za odpověď a Váš čas.

Dobrý den. Nevidím důvod, proč by nemohla agentura převzít pohledávku postiženou exekucí. Pokud je to podmínka agentury a hodláte na ni přistoupit, podejte návrh na zastavení exekuce. Vystavujete se tím však riziku povinnosti úhrady nákladů exekuce podle § 89 exekučního řádu.

Dobrý večer pane doktore. mockrát děkuji za Vaši odpověď a Váš drahocený čas, který tímto věnujete nám. Dle Vaší odpovědi, jsem se rozhodla, zatím nic nerušit a najít si jinou agenturu.
Přeji Vám mnoho dalších úspěchů ve Vaší práci a díky za to, že ještě někdo je ochoten pomáhat.