Exekuce sociálních dávek - kolik Kč může exekutor zabavit?

7 odpovědí

Dobrý den,
mám problém jsem na sociálních dávkách a mám hodně exekuci a potřebovala bych už něco splácet. Nevím jak se mám s příslušnýma organizacemi bavit. Jedná se o to
že mám strach, že mi doma vše posbírají. Mé sociální dávky jsou kolem 11.700 Kč. Kolik mi
z toho můžou strhnout, pokud jsem matka samoživitelka.
Dekuju moc za pomoc.

Dobrý den. Uvádíte, že jste na sociálních dávkách, proto uvádím, že sociální dávky nepodléhají výkonu rozhodnutí (exekuci). Konkrétně se jedná dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče. I pokud by Váš příjem podléhal exekuci, činila by nezabavitelná částka 10.381, - Kč. Ze zbytku by byla srážena 1/3 pro nepřednostní pohledávky (přednostní pohledávky jsou uvedeny v § 279 odst. 2 občanského soudního řádu).

Moc dekuji ale veci mi muzou zabavit pokud nejsou napsane na konkretni osobu je to tak a pokud mi nemuzou sahnout na socialni davky tak bzch si mela najit nejakou praci k davkam a zacit splacet je to tak lepsi ze dekuju za odpoved

Exekuce prodejem movitých věcí se provádí na věcech, o nichž lze důvodně předpokládat, že jsou ve vlastnictví dlužníka, pokud k nim nemůže prokázat vlastnické právo někdo jiný.

Muzete mi teda poradit jak se mam s prislusnyma organizacema bavit aby mi nezabavili ty veci dekuji

Pokud se nejedná o věci, které nepodléhají výkonu rozhodnutí, věci Vám samozřejmě zabavit mohou. Výkonu rozhodnutí nepodléhají: běžné oděvní součásti, obvyklé vybavení domácnosti, snubní prsten a jiné předměty podobné povahy, zdravotnické potřeby, zvířata, u nichž hospodářský efekt není hlavním účelem chovu a která slouží člověku jako jeho společník.

Ja tomu neroumim takze ty veci ktere nepodlehaji rozhodnuti vcetne psa ktery neni cistokrevny mi muzou zabavit tak to myslite nebo naopak dekuji

Nemůžou Vám zabavit věci, které nepodléhají výkonu rozhodnutí. Ostatní věci ano.