Exekuce na matku na mateřské dovolené - vliv nemajetnosti na exekuci

3 odpovědi

Dobrý den,
dotaz na exekuce. Bývalý manžel má spousty dluhů - veškeré si tedy nasekal v době manželství a to jsem vůbec nevěděla.
Třeba Ge Money dává půjčky i bez podpisu zákonného manžela. Od 2012 jsme rozvedení a mně chodí exekuce jako povinné. Mám obstavené pozemky a peníze. Jsem na mateřské dovolené MD, mám tři děti. Bohužel i s přítelem, se kterým mám nyní dítko jsme od sebe a já beru částku 7.100 Kč mateřskou dovolenou a 1.700 Kč přídavky. Má vliv na exekuci nemajetnost rodiny? Mám to sepsat a rozeslat věřitelům? To protože můj bývalý manžel neplatí 2012-2014 alimenty. Nevím vůbec kde a co s ním je. Jsem u sestry v pronájmu a ve smlouvě mám, že mám pouze vybavení půjčené. Je to vlastnictví sestry. Můžou mi vybavení pronajatého bytu vzít?
Děkuji a prosím za odpověd, hezký den.

Dobrý den. Pokud jste při vypořádání majetku převzala některé z těchto dluhů a byla Vám uložena povinnost je uhradit nebo pokud dosud nemáte schválené majetkové vypořádání a pozemky jsou ve společném jmění manželů, je tento postup v pořádku. V opačném případě je protiprávní. Proto pokud nejsou splněny podmínky oprávněnosti exekuce, podejte návrh na její zastavení u příslušného exekutora. Ohledně exekuce movitých věcí - ta lze provést všude tam, kde lze očekávat věci ve vlastnictví dlužníka, přičemž je to jejich vlastník, kdo prokazuje své vlastnické právo. Věci by proto mohly být zabaveny.

děkuji nebylo to společné jmění dostala jsem to jako dar od své babičky-A většinou všude mne vedou jako povinnou a majetkové vypořádání nemáme protože můj bývalí neni k nalezení bohužel nikdo neví kde bydlí a bydliště si dal na obec. Takže jestli tomu dobře rozumím podám návrh přímo exekutorovi, kterého se týká a sestra musí dát prohlášení že věci jsou jejím vlastnictvím? děkuji

V tomto případě tvoří nemovitost Váš výlučný majetek. Exekuční řád výslovně uvádí možnost vést exekuci na majetek ve společném jmění, jde-li o vymáhání dluhu, který vznikl za trvání manželství nebo před uzavřením manželství jen jednomu z manželů. Proto by tato exekuce odporovala dobrým mravům. Prohlášení samo o sobě nemusí být dostatečně průkazné, pokud dojde k soupisu, musí podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. K němu musí přiložit důkazy prokazující její vlastnictví, což lze i čestným prohlášením, ale exekutor jej může vyhodnotit jako účelové.