Exekuce na automobil sloužící k obživě a výdělku exekuovaného - legálnost postupu

1 odpověď

Dobrý den,
01/2013-01/2014 mám exekuci na mzdu, to samé manželka, jde o jednu a tu samou věc. (Pravidelně splácíme a to bez prodlení, jsme zaměstnanci. ) A teď po roce nám chtějí sebrat osobní automobily v té samé věci ale problém je v tom, že oba pracujeme mimo místo trvalého bydliště, já 30 km (někdy i více dle stavby) a manželka 21 km, oba s nepravidelnou pracovní dobou takže asi přijdeme o práci.
Poraďte prosím.
Děkuji

Dobrý den.
Pokud by došlo k soupisu automobilů, můžete se bránit návrhem na zastavení výkonu exekuce podle § 69 exekučního řádu ve spojení s
§ 322 odst. 1 občanského soudního řádu (Z věcí, které jsou ve vlastnictví povinného, se nemůže týkat výkon rozhodnutí těch, které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování hmotných potřeb svých a své rodiny nebo k plnění svých pracovních úkolů atpod. ) a
§ 268 odst. 1 písm. d) (výkon rozhodnutí bude zastaven, jestliže postihuje věci, které jsou z něj vyloučeny).