Exekutor zamítl splácení dluhu - jak postupovat dál?

1 odpověď

Mám exekucí a s exekutorem není možná dohoda o splátkách. Celkovou částku nemám a chci to splatit. Mám nárok na splacení po částkách nebo ne?
Je to začarovaný kruh beznaděje.

Zdravím Vás, exekutoři občas přistupují na splátkové kalendáře, ale povinný musí splátkový kalendář chápat i jako kompromis ze strany exekutora. Splátky je nutné navrhovat, aby byli ještě v možnostech povinného, a to i za cenu, že by se na splátkách nedohodli. V případě, že by splátkový kalendář nebyl uzavřen, exekutor by pohledávky vymáhal exekucí na majetek povinného, kdy povinný musí počítat se srážkami ze mzdy či jiných příjmů, s blokací účtu, a dalšími způsoby provedení exekuce.