Exekuce kvůli poplatku za popelnice - přednostní pohledávka rovnající se dluhu na dani?

1 odpověď

Dobrý den
chtěla jsem se zeptat zdá dluh za komunální odpad spadá pod daňovou exekuci. Dnes (06.02.2017) mi nějakým úřadem bylo řečeno, že dluh za komunální odpad rovná se dluh na dani. Tudíž je to přednostní pohledávka děkuji.

Poplatek za komunální odpad je skutečně druhem "daně", a proto jej lze dle mého názoru vymáhat formou i daňové exekuce a mám za to, že se skutečně jedná o přednostní pohledávku.