Splátky exekuce - hrozí současně exekuce bytu, domu, nemovitosti?

1 odpověď

Máme exekuci na byt - dluh 350.000 Kč Ihned jsem se spojila s exekutorem a ptala jsem se jak zabránit exekuci bytu. Nechala jsem si dát exekuci na plat, jednorázově exekutorovi poslala 103.000 Kč a chtěla jsem se domluvit na dalších splátkách. Pracovnice exekutorské kanceláře mi řekla, že to můžeme tak dělat, ale že i když budeme řádně splácet, můžou nám ten byt bez upozornění prodat. Je to možné? Jde mi o to, že tu s námi bydlí dcera se dvěma malými dětmi. Jak se potom postupuje? Můžou dceru s dětmi vyhodit na ulici, a pokud byt prodají za částku větší než je dluh, jak je to se zbylými penězi?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuční příkaz prodejem nemovitosti slouží především k zajištění majetku pro případ, že by v exekučním řízení nebyl nalezen jiný, svou hodnotou přiměřenější majetek. V případě, že jiným způsobem exekuce nelze pohledávku oprávněného vůbec nebo v přiměřené době uspokojit, není způsob exekuce prodejem nemovitosti nevhodný, i když její cena značně přesahuje výši vymáhané pohledávky. Pokud tedy není možné exekuci jiným způsobem uspokojit, bylo by možné byt v exekuci prodat. Pokud by k prodeji došlo, byla by získaná částka, která převyšuje pohledávku, náklady exekuce a náklady dražby vyplacena majiteli nemovitosti.