Exekuce pro nezaplacenou fakturu po splatnosti

5 odpovědí

Dobrý den,
mám nezaplacenou fakturu od mého obchodního partnera, která je tři měsíce po splatnosti. Chtěl bych se zeptat jaká je výše úroků a poplatků za prodlení, kdybych chtěl dat k soudu návrh na vydání platebního rozkazu.
Někde na internetu jsem se dočetl, že pokud by soud tento rozkaz skutečně vydal a můj dlužník (OSVČ) by neměl žádný majetek, musel bych náklady na exekuci a soud platit sám?
Děkuji za odpověď

Váš dotaz se většinou netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce ODKAZ. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je zapnutý každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce ODKAZ.
Odpovím pouze na část týkající se exekuce: Pokud by exekutor nic nevymohl, skutečně byste platil náklady exekuce.

Děkuji za odpověď, ještě bych měl jednu otázku. Jaké jsou tyto náklady na exekuci cca? A nejde předem zjistit jestli tento člověk něco vlastní?

Minimální výše nákladů činí 3.500, - Kč. Předem zjistit, zda člověk něco vlastní nelze, s výjimkou nemovitostí evidovaných v katastru nemovitostí.

A může exekutor tuto částku vymoci i z jeho účtů nebo pohledávek?