Prominuti penalé u dluhu na OSSZ a hrozba exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se s Vámi poradit ohledně pohledávky OSSZ.
Jedna se o strýce - je občan z Ukrajiny, pracoval před 2. lety v České republice - na živnost pro soukromníka. Přechodný pobyt měl u babičky v Hodoníně. 14.12.2013 došel dopis z Okresní správy sociálního zabezpečení OSSZ Hodonín ohledně pohledávky + penále z prodlení za období, kdy strýc jíž nenacházel a nebydlel na území ČR.
Strýc jíž 1,5 roku bydli na Ukrajině.
Přechodné bydliště měl u babičky. Babička má strach aby se nedostala do exekuce, a neskončila na ulici.
Jak by měla postupovat? Zajití za právníkem? Nebo se obrátit na cizineckou polici kde byl napsaný.
Děkují předem mnoho krát

Dobrý den. Doporučuji babičce vracet veškerou poštu pro strýce zpět s odůvodněním, že se na uvedené adrese již nezdržuje, případně pokud zná jeho současnou adresu, oznámit ji jako jeho novou doručovací adresu.