Zrušení trvalého pobytu dlužníka v exekuci - za kolik měsíců už exekutor nepřijde?

1 odpověď

10/2012 (před 3 měsíci) jsme zrušili synovi trvalý pobyt, nyní je hlášen na městském úřadě. Zjistili jsme, že má dluhy, které nesplácí a chtěli bychom vědět, zda může exekutor zabavit i naše věci. Syn nemá žádný majetek, k nám chodí tak 1-2x za měsíc na návštěvu. Má ale u nás dodací, kontaktní adresu, kvůli poště, protože přes týden je pryč a nedostane se na poštu.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt majetku dlužníka. Protože se jedná o Vašeho potomka, který měl ve Vaší nemovitosti trvalý pobyt, nelze návštěvu exekutora vyloučit. Vaše věci exekutor zabavit nemůže. Pokud však budou sepsány, budete muset podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, kde musíte prokazovat, že věci jsou ve vašem vlastnictví.