Exekuce a motorové vozidlo

1 odpověď

Dobrý den, exekutor zařadil motorové vozidlo do ex. příkazu mého dluhu. Majitelkou je dcera, má na to kupní smlouvu na své jméno a je uvedena v techn. průkazu, jako majitelka-vlastník. Povinné ručení platím já. Vozidlem jezdím pto účely dcery (odvoz dětí do školy) Dcera nemá řidičské oprávnění. Myslím si, že exekutor nemá právo zapsat vozidlo do movitých věcí mých. Nejsem majitelem! Děkuji.

Dobrý den. Vaše dcera musí neprodleně podat návrh na vyškrtnutí automobilu ze soupisu, ke kterému musí přiložit kopii kupní smlouvy a technického průkazu. Skutečnost, že platíte povinné ručení a využíváte vůz neznamená, že jej lze exekuovat.