Fikce doručení rozsudku o exekuci - zaslání rozsudku o exekuci na neaktuální adresu dlužníka

2 odpovědi

Dobrý den,
3.12.2011 byl na mě podán u exekutorského úřadu Prahy 5 návrh na nařízení exekuce na majetek pro vymožení pohledávky - nezaplaceni jízdenky v městské hromadné dopravě MHD Praha - 964 Kč, bylo to podáno k Okresnímu soudu v Ústí nad Orlicí, kde mám trvale bydliště, na této adrese nezdržuji 2008-2014, proto byl rozsudek poslán k řešení k Okresnímu soudu v Šumperku, pod který s mou adresou teď spadám.
7.3.2012 už to řešil soud v Šumperku a dostala jsem exekuci na majetek, ale oba tyto rozsudky - usnesení mi přišly poštou až 2.1.2014 s tím že provedením exekuce se pověřuje exekutor Prahy 5.
Je to v pořádku, že Šumperský i tedy Ústecký soud mi nedaly ani vědět, i když mou adresu s označenou schránkou (přechodnou adresu) znaly? Všude se píše, máte 15 dní na odvolání, jak jsem se mohla odvolat a zaplatit, když jsem o tom nevěděla a nic mi od soudu nepřišlo.
A mám ještě vůbec nějakou šanci na odvolání?
Přišly mi akorát ty dva papíry a já nevím, co tedy mohu dělat, jestli tedy ještě můžu něco udělat. Já tedy osobně nic nevlastním, bydlím s přítelem, který měl už vybavený byt, má tedy na vše doklady, ale stejně bych se ráda vyhnula a zaplatila, ale nevím co mám tedy podnikat dále.
Děkuji za radu.

Dobrý den.
Samozřejmostí každého občana je aktualizace adresy trvalého pobytu na matrice místně příslušného úřadu.
Je možné, že v průběhu řízení došlo k doručení tzv. fikcí. Exekuci totiž nelze nařídit bez pravomocného exekučního titulu, přičemž rozsudek nemůže nabýt právní moci, aniž by byl doručen. Pokud Vám bylo doručováno na adresu trvalého bydliště, kde jste se nezdržovala, je postup soudu formálně v pořádku.

Děkuji za odpověd, takže adresu věděly a stejně mi nikdo vědět nedal, asi mi zbyde zkusit se s nimi nějak domluvit, jak se to bude řešit dále, zaplatit celé anebo zkusit splátkový kalendář. Jne mě prostě mrzí, že se ani nepokusily, i když adresu věděly dát mi vědět, abych se mohla aspon odvolat do těch 15 dní. Děkuji za odpověd.